Опубликован список «Слуг народа», которые не проголосовали за отсрочку для ФОПов требования по установке РРО

3 ноября 2020 года председатель Верховной Рады Дмитрий Разумков на парламентском заседании сделал заявление о том, что обязательное требование по внедрению кассовых аппаратов для физлиц-предпринимателей (ФЛП, ФОП — укр.), находящихся на упрощенной системе налогообложения, отсрочат на один года. 

«Была принята единогласная позиция, чтобы отсрочить применение кассовых аппаратов для упрощенной системы налогообложения на год — до 1.01.2022 года. Это консолидированная позиция всех фракций и групп. Сегодня должен быть зарегистрирован этот законопроект», — буквально сказал Разумков.

Необходимый законопроект зарегистрировали в ВР в тот же день под номером 4313: «Про внесення змін до розділу ХХ «Прикінцеві та перехідні положення» Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг».

На протяжении всего дня предприниматели проводили митинг под стенами Рады, с требованием принять законопроекты, направленные на поддержку малого бизнеса. И вот вчера, 4 ноября, состоялось рассмотрение законопроекта по ФОПам, на чем настаивал спикер Разумков:

«Завтра будет дано поручение комитету его безотлагательно рассмотреть. Никто не будет возражать, если завтра мы его рассмотрим. Надеюсь, он будет поддержан за основу и в целом».

Перед голосованием в Верховной Раде выступил народный депутат Александр Дубинский, который заявил, что в условиях развития пандемии COVID, мы не можем делать тотальную фискализацию и заставлять предпринимателей по всем предприятиям и физическим лицам-предпринимателям устанавливать РРО. Также он выступил с инициативой — привязать лимиты ФОПов к минимальным зарплатам:

«Шановні колеги, я дуже вдячний керівникам фракцій, депутатських груп, які прийняли це виважене рішення. Тому що зараз, в умовах скорочення державного бюджету, скорочення української економіки і зниження податкових платежів та можливостей для бізнесу, в умовах розвитку пандемії COVID, ми не можемо робити тотальну фіскалізацію і змушувати підприємців по всім підприємствам і фізичним особам-підприємцям встановлювати розрахункові реєстратори операцій.

Тому прийнято виважене рішення, за що я вдячний керівникам всіх фракцій, в тому числі і фракції "Батьківщина", Юлії Володимирівні Тимошенко, керівнику фракції "Слуга народу" пану Давиду Арахамії, керівникам інших фракцій і депутатських груп, за те, що таке рішення було прийнято. І ми сьогодні на комітеті розглянули відстрочення введення реєстраторів розрахункових операцій в інтересах фізичних осіб-підприємців на один рік.

Також хочу додати до цього рішення, тому що на комітеті сьогодні ми розглянули пропозицію, яку прийняли і рекомендували до цього законопроекту, з такими положеннями: прив'язати ліміти ФОПів до мінімальних заробітних плат. Тобто я зачитаю, як це буде змінено в Податковому кодексі України.

Перше. В підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 слова та цифри «1 мільйон гривень» замінити словами та цифрами «245 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня податкового року».

В абзаці третьому підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 слова та цифри «5 мільйонів гривень» замінити словами "1230 розмірів МРП, встановленої законом на 1 січня податкового року».

У підпункті 3 291.4 статті 291 слова та цифри «7 мільйонів гривень» замінити словами та цифрами «1720 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року».

І у підпункті 61 підрозділу 10 розділу ХХ «Прикінцеві та перехідні положення» у всіх абзацах слова ти цифри «10 мільйонів гривень» замінити словами та цифрами «820 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня податкового року».

Я вітаю всіх фізичних осіб-підприємців, вітаю всю Україну з цим виваженим рішенням. І думаю, що це реальний поштовх для того, щоб зберегти, я вже не кажу про розвиток, але зберегти робочі місця, саму спрощену систему та фізичних осіб-підприємців у нашій економіці. Дуже дякую» — заявил Дубинский.

Но ожидания Дубинского не оправдались и внесенные правки об отсрочке ФОПам установки РРО на 1 год, не были приняты. Фракция политической партии «Слуга Народа» полностью провалило данную норму:

  • «за» проголосовало лишь 107 депутатов из 169 присутствующих, 
  • «воздержались» — 30 депутатов, 
  • «не голосовало» — 32 депутата; 
  • «отсутствовало» — 77 депутатов.

Вот полный перечень депутатов, которые голосовали/не голосовали за данный законопроект. 

Андрей Пшеничный для сайта dubinsky.pro

Комментарии