Во Львовскую областную налоговую пришел бывший тернопольский фискал-баскетболист с огромными долгами

Dubinsky.ua недавно сообщал о том, что Киевскую областную налоговую возглавила Елена Виноградова, которая даже не имеет собственного жилья. Но вот Львовскую областную налоговую уже с июня 2020 года возглавляет не менее интересный персонаж — Игорь Комендант

Вся прелесть состоит в том, что накануне своего назначения он четко решил больше не строить карьеру госслужащего. Хотя до этого был руководителем Главного управления Государственной фискальной службы в Тернопольской области. 

В одном из интервью после отставки он сделал громкое заявление:

«По-перше, я завжди був упевнений у тому, що казали японці: «Більше 5 років на одному місці сидіти не потрібно!» Якщо говоримо про державну службу, то за такий тривалий період чиновник знижує вимоги до себе. Кажучи про мене як про людину, мені стало на якомусь етапі не цікаво. Є певні процеси, на які ти можеш впливати, а є такі, їх відсотків 80, які йдуть самі по собі. І для того, щоби там усе було добре, тобі просто потрібно не заважати. Фіскальна служба – це не механіка, а статика, і мені це ніколи не було цікаво, але я себе заставляв. Тут я перестав себе змушувати, і це стало другою причиною, чому я пішов. І по-третє, я заборгував своїй сім’ї. 

Податкова служба – не є робота, де ти надзвичайно зайнятий, однак тебе постійно немає фізично, а коли ти повернувся, то зазвичай тебе немає і головою. Бо ти і вдома постійно в думках на роботі. Я почав, фізично нічого не  роблячи, втомлюватись. Якщо раніше звичайні методи завжди робили свою справу, тобто це був відпочинок або елементарна баня, після якої розслабляєшся, то навіть це вже не діяло. Треба було постійно себе заводити, а мотивації цього вже не було. Колектив працював, заступники виконували свою роботу. Машина їхала, я їй не заважав, але й  водієм частково перестав бути. Перший раз написав заяву на звільнення ще в березні 2018 року, але вона так і не пішла в рух. У даному випадку я їхав на відпочинок, чітко розуміючи, що при реформі з ДФС у ДПС на конкурс на нову посаду точно не піду».

Очевидно, что Игорю Коменданту стало неинтересно в налоговых органах и вообще на государственной службе. Похоже, поэтому он в октябре 2019 года подал заявление на увольнение. 

В Тернопольской области он проработал 5 лет — с сентября 2014 года. В прессе его называли «предприниматель – баскетболист», поскольку до этого он возглавлял баскетбольный клуб «Тернополь».

Но уже в 2020 году у Коменданта вновь открылась тяга к фискальному делу, и появилось желание снова поработать в налоговых органах. По всему видно, что его мотивировал приход в Государственную налоговую службу Алексея Любченко. Только теперь любитель баскетбола подался не в тернопольскую налоговую, а в ГНС Львовской области.
 
На официальном сайте ГНС изложена следующая биография Коменданта:

 • Трудову діяльність розпочав з травня 1995 року головним бухгалтером ТОВ «Кромвель ЛТД». З вересня 1998 року —  головний бухгалтер ПП «Кромвель».
 • З вересня 1999 року займався підприємницькою діяльністю (фізична особа – підприємець).
 • З 1999 року по 2014 рік працював на керівних посадах  (за сумісництвом) в баскетбольному клубі «Тернопіль», організації роботодавців у Тернопільській області, ТОВ «Будівельні інвестиції – Тернопіль», ТОВ «Фора С».
 • З 2009 року – уповноважений Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва з питань захисту прав підприємців у Тернопільській області (на громадських засадах).
 • З липня 2014 року — помічник народного депутата України Чугуннікова В.С.
 • З вересня 2014 року почав працювати в податкових органах на посаді заступника начальника ГУ Міндоходів  у Тернопільській області.
 • З вересня 2014 року перший заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області з покладанням обов’язків начальника ГУ ДФС у Тернопільській області.
 • З жовтня 2014 року — начальник ГУ ДФС у Тернопільській області.
 • У жовтні 2018 року отримав подяку ДФС України.
 • З червня 2020 року — начальник ГУ ДПС у Львівській області.

Но если взглянуть на его декларацию за 2019 год, поданную в мае 2020-го, то становится очевидным, что деньги в семье зарабатывает не «честный налоговик», а его супруга – Анастасия Комендант. 

Их семья владеет:

 • двумя квартирами в Тернополе (122 м.кв.) и Черновцах (84 м.кв.);
 • дачный дом на 97 м.кв. в Тернопольской области;
 • пятью земельными участками в Тернопольской области;
 • баней, навесом, хозяйственным домом, мансардой (всего около 200 м.кв.);
 • двумя мотоциклами: Harley Davidson FLSTSE 2 (2011 г.в.), Harley-Davidson FLSTSB (2008 г.в.);
 • автомобилем BMW X5 на правах пользования.

Жена является 100% собственником ФГ «Садком», а самому налоговику принадлежало 20% компании «Фора С», которая занимается производством электроэнергии.

В 2019 году супруга заработала более 2,2 млн гривен (предпринимательская деятельность, зарплата, аренда).

Игорь Комендант получил зарплату от Налоговой Тернопольской области — 159 тыс. гривен, а также 5 тыс. гривен — проценты от банка. 

При этом семья Коменданта имеет огромные долги — на 8,078 млн гривен:

 • 5 млн гривен — полученные взаймы в 2018 году от некой Натальи Барановской;
 • 1,5 млн гривен — по договору купли-продажи доли в уставном фонде ПП Кромвель
 • 1 млн гривен — кредит, возникший в 2019 году в КБ «Приватбанк»;
 • 600 тыс гривен — полученные займы в 2018 году от Натальи Барановской.

Имеем руководителя Львовской областной налоговой, который сбежал с государственной службы с огромными долгами, а после решил вернутся.

Андрей Пшеничный для сайта dubinsky.ua

Комментарии