Цена до 2022 года: «Нафтогаз» назвал годовой газовый тариф для населения, выдав нелепые сравнения с Европой

Украинцам утвердили годовой газовый тариф. ООО «Газоснабжающая компания «Нафтогаз Украины» установило годовой фиксированный тариф для населения в размере 7,96 грн/куб. м (с НДС, без учета доставки). А тариф как поставщик "последней надежды" — на уровне 9,57 грн/куб.м с НДС, без доставки.

Этот ценник, если верить властям, будет действовать с 1 мая 2021 года по 30 апреля 2022-го. Как обычно, госкомпания попыталась убедить людей в том, что тариф не очень высокий и сравнить наши условия с европейскими. Там снова забыли о том, что зарплаты и социальный уровень украинцев сильно уступает Европе, и подобные сравнения неуместны. Но других аргументов у «Нафтогаза», чье руководство зарабатывает многомиллионные зарплаты, не нашлось.

Официальное извещение на этот счет выглядит так:

«Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, компанія ГК «Нафтогаз України» з 1 травня 2021 року автоматично переводить клієнтів на новий річний тарифний план – «Фіксований». Компанія запропонувала своїм клієнтам найвигіднішу ціну на газ серед постачальників на ринку. Відтак, ціна на блакитне паливо від ГК «Нафтогаз України», яку компанія встановлює з 1 травня 2021 року і до 30 квітня 2022 року, дорівнює 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Річні тарифні плани – це ринковий спосіб забезпечити населенню страховку від сезонних цінових коливань, які клієнти відчували, наприклад, минулого року. Фіксовані цінові пропозиції постачальників захищають населення, але при цьому зберігають конкуренцію та ринку газу. У травні ГК «Нафтогаз України» зосередилася виключно на «Фіксованому» тарифному плані, щоб зберегти позицію цінового лідера та забезпечити своїм клієнтам найнижчу цін на газ протягом року. «Фіксований» тарифний план не передбачає жодних передплат. Як і раніше, клієнти мають сплатити лише за спожитий об’єм газу за фіксованою ціною до 25 числа кожного місяця. Новий тарифний план доступний для отримувачів пільг та субсидій.

ГК «Нафтогаз України» також працює над тим, щоб у червні презентувати більше пропозицій на ринку – сезонні тарифні плани та газові пакети.

ГК «Нафтогаз України» як постачальник «останньої надії» (ПОН) забезпечує газом побутових клієнтів, які раптово втратили постачальника. Станом на сьогодні ПОН обслуговує майже 650 тис. домогосподарств. Ціна на газ для клієнтів ПОН у травні становитиме 9.57 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Надалі такі клієнти мають обрати ринкову газову компанію та заключити з нею договір, щоб отримати вигідніші ціни. Наприклад, перейшовши вже зараз до ГК «Нафтогаз України» як до ринкового постачальника, у травні клієнт зекономить 20% на платіжці за газ. Тому закликаємо клієнтів ПОН не зволікати з обранням ринкової компанії та у найкоротші терміни подати заявку-приєднання.

Нагадуємо, подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» можна кількома зручними способами: онлайн – на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24; офлайн – у відділеннях банку ПУМБ та мережі Ощадбанку. Для оформлення заявки клієнту потрібно заповнити коротку форму та надати кілька документів: паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також вказати EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).

Зазначимо, що основними чинниками підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ у Європі – на травень вартість природного газу на європейських хабах сягнула майже 9 грн/куб.м в еквіваленті. Зростання цін є наслідком кількох чинників: по-перше, підвищеного попиту на ресурс через низьку середньомісячну температуру – цьогорічний квітень був у середньому на 3 градуси холоднішим від кліматичної норми; по-друге, низькими запасами газу (станом на 22 квітня 2021 року підземні сховища Європи заповнені лише на 29%, порівняно з 2020 роком, це удвічі менше); по-третє, росту цін на емісію СО2 у Європі».

Перед тем как Нафтогаз обнародовал фиксированную цену, в СМИ появилась информация, что поставщики газа начали объявлять цену ресурса для населения в рамках обязательного годового пакета. Крупнейший поставщик газа — компания «Йе Энергия» Дмитрия Фирташа и около 20 поставщиков, работающих под брендом «Твой Газзбут», установили единый тариф для людей на уровне 7,99 грн / куб. м (с НДС), и назвали его «Твой газ летний».

Как сообщалось, Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг 7 апреля 2021 года внесла изменения в правила и типовые соглашения поставки природного газа, согласно которым поставщики газа обязаны до 25 апреля обнародовать на своих сайтах цену газа и другую информацию по годовому предложению.

Срок действия базового годового предложения не зависит от начала поставки газа потребителю и длится до 30 апреля. Поставщик в течение периода действия летнего предложения не имеет права повышать цену.

Именно НАК «Нафтогаз Украины» и «Йе Энергия», которая является оптовым поставщиком и для ряда региональных газсбытов под брендом «Твой газзбут», в конце марта подписали соглашение о купле-продаже природного газа, отметив, что это позволит участникам рынка предложить населению ресурс по фиксированной сумме в течение года.

Андрей Пшеничный для сайта dubinsky.ua

Комментарии